Jak lubić swoje ciało? Powrót do listy porad

Wiele osób ma kłopot z lubieniem swojego ciała. Jeżeli dotyczy to także Ciebie, poczytaj o kilku sposobach, które możesz wykorzystać, żeby zbudować pozytywny obraz swojego ciała.

  1. Doceniaj swoje ciało za to, ile fantastycznych rzeczy może robić: biegać, tańczyć, śpiewać, śmiać się, oddychać itd.

  2. Doceniaj siebie. Przygotuj i miej listę 10 rzeczy, za które siebie lubisz – i które nie są związane z wagą lub wyglądem.

  3. Uciszaj myśli, które w twojej głowie mówią, że jesteś „brzydka” czy „zła”. Zastępuj je pozytywnymi myślami na podobny temat. Na przykład – zamiast „jestem brzydka”, pomyśl „mam ładne włosy”.

  4. Pamiętaj, że prawdziwe piękno to nie tylko to, co widać w lustrze. To także to, jak się czujesz w swoim ciele, twoje zadowolenie z siebie, otwartość, pozytywna energia. To wszystko decyduje o atrakcyjności, wygląd nie jest taki ważny.

  5. Myśląc o swoim wyglądzie, nie analizuj osobno poszczególnych części ciała. Ludzie, patrząc na ciebie, widzą całą osobę, nie zwracają uwagi na poszczególne niedoskonałości.

  6. Otaczaj się pozytywnymi ludźmi. Łatwiej lubić siebie i swoje ciało, kiedy masz wokół siebie ludzi, którzy są dla ciebie wsparciem i rozumieją, jak ważne jest, żeby siebie akceptować.

  7. Zrób coś miłego dla siebie i  swojego ciała. To może być drzemka, kąpiel czy też odpoczynek.

  8. Bądź krytyczny wobec tego, co jest w telewizji lub w Internecie. Świat wykreowany w mediach nie zawsze jest prawdziwy. Lansowany przez media ideał wychudzonej sylwetki dla większości osób jest nie do osiągnięcia. Na ten temat możesz przeczytać więcej tutaj. 

  9. Akceptacja siebie i akceptacja swojego ciała są niezwykle ważne. Od tego, jak czujemy się ze sobą, zależy nasze samopoczucie, nasze relacje z ludźmi, a często także i to, jak radzimy sobie w życiu.

 

 
  

Copyright © aboco.pl 2017 Wykonanie: AVANO